Originálny darček na Veľkú Noc

Zdieľať článok

Veľká noc alebo Veľkonočné sviatky je najvýznamnejší kresťanský sviatok, ktorý pripadá na marec alebo apríl. Veľká noc je pre kresťanov oslavou zmŕtvychvstania (resp. vzkriesenia) Ježiša Krista po jeho smrti na kríži. Udalosti Veľkej noci a ich interpretácia úzko súvisia s významným židovským sviatkom Pesach, ktorý sa slávi zhruba v rovnakej dobe. V prostredí Gréckokatolíckej a pravoslávnej cirkvi sa pre tento sviatok používa takmer výlučne názov Pascha.

Veľkonočné tradície

Podobne ako mnoho iných kresťanských sviatkov, aj Veľká noc sa preniesla aj mimo cirkvi. Už od jej vzniku je to čas osláv a veselia. Dnes je aj komerčne dôležitá, pretože sa na ňu viaže veľa zvykov, ktorých uskutočnenie si vyžaduje nejaké úsilie prípadne nákup. Predávajú sa napríklad veľkonočné pohľadnice, ozdoby alebo sladkosti v podobe veľkonočných vajíčok, barančekov alebo zajačikov.

Na Veľkonočný pondelok je prastarou tradíciou hodovanie, polievanie a šibačka (korbáč) . Od rána muži a chlapci chodia po domácnostiach svojich známych a polievajú alebo šibú ženy a dievčatá ručne vyrobeným korbáčom z vŕbového prútia. Korbáč je spletený z ôsmich, dvanástich alebo až dvadsiatich štyroch prútov a je zvyčajne od pol do dvoch metrov dlhý a ozdobený pletenou rukoväťou a farebnými stužkami. Podľa tradície muži pri hodovaní prednesú koledy. Či sa najprv šibe alebo polieva a potom spievajú či recitujú koledy záleží na situácii. Aj keď šibanie môže byť bolestivé a polievanie nepríjemné, nie je ich cieľom spôsobiť krivdu. Skôr je korbáč symbolom záujmu mužov o ženy. Nenavštívené dievčatá sa môžu dokonca cítiť urazené. Vykorbáčovaná či poliata žena dáva mužovi farebné vajíčko ako symbol jej vďaky a odpustenia. Treba spomenúť, že zvyčajne sa v minulosti používala iba jedna metóda. Na strednom a západnom Slovensku väčšinou korbáčovanie a na východe polievanie.

Veľkonočný darček s vlastnou potlačou

Veľkonočné tradície – hodovanie, polievanie alebo šibačku sa dajú spríjemniť aj trosku inak. Na veľkonočný stôl okrem rôznych dobrôt a jedla si môžete postaviť veľkonočný nápoj s vlastnou potlačou. Určite máte množstvo nápadov, čo by mohla potlač obsahovať – veľkonočné vajíčka, zajačikov alebo iné veľkonočné motívy. Nechajte sa inšpirovať našimi grafickými návrhmi – aj takýto dizajn môže mať váš originálny veľkonočný nápoj.

Tip na článok: Frizzante White a Rose: víno v plechovke s vlastnou potlačou

Prekvapte svoju rodinu a blízkych darčekom na Veľkú Noc napr. pivom s vlastnou a jedinečnou potlačou! Grafický návrh vám urobia naši vynikajúci grafici – stačí vám iba to, aby ste si povedali vašu predstavu, prípade dodali pár fotiek, ktoré by mali byť na plechovke. O všetko ostatné sa postaráme my.

Tip na článok: Ako vyrobiť svoje pivo s vlastným dizajnom?

Nápadom sa medze nekladú – aj Vy si môžete vymyslieť grafický motív tak, aby bol Váš veľkonočný darček originálny. Takýto darček ho isto poteší a bude dominantný na každom veľkonočnom stole. Zaručujeme Vám, že si ho všimne úplne každý!

Darujte deťom na veľkonočnú šibačku džús s vlastnou potlačou

Veľkú radosť z Veľkej Noci majú aj naše malé ratolesti, ktoré často chodia s otcom vyšibať si nejaké veľkonočné vajíčka. Prekvapte ich a darujte im nápoj s vlastnou potlačou – veľkonočným motívom. Pomarančový džús im bude určite chutiť a dodá potrebnú energiu. Potlač môže obsahovať akýkoľvek detský motív s veľkonočnou tématikou.

Pivo s vlastnou potlačou ako darček na Veľkú Noc

Kúpiť pivo a darovať ho ako darček dokáže úplne každý. Vyrobiť ale originálne veľkonočné pivo je už ale niečo iné a takýto darček zaujme pozornosť hneď na prvý pohľad. Stačí, aby ste mali svoju vlastnú predstavu o tom, čo všetko by malo byt vytlačené na plechovke piva. My vám vyrobíme tento jedinečný darček na Veľkú Noc, ktorý nekúpite v žiadnom obchode.

Ak vás tento nápad na darček na Veľkú Noc zaujal – môžete si ho objednať na našich stránkach: www.moja-plechovka.sk .

Zdieľať článok

shares